[Cronica de film] – Nerve (2016)
“Welcome to Nerve – a game like Truth or Dare, minus the Truth. Watchers pay to watch. Players play to wincash and glory. Are you a player or a watcher? Are you a watcher or a player?”
‘Nerve’ este regizat de Herny Joost si de Ariel Schullman, in el joaca Emma Roberts, Dave Franco, Miles Heizer, Emily Meade.
‘Nerve’ este o poveste moderna atunci cand fata intalneste baiatul si se infiripa o poveste de dragoste. Vee este o fata normala ce termina liceul si este prinsa in febra jocului online numit ‘Nerve’. Asa il intalneste pe Ian si ajung sa participe amandoi la provocarile jocului.
![](https://i0.wp.com/78.media.tumblr.com/e030bc6c383fc6e966474e8980f4fa83/tumblr_ol3km3UCvb1sh8fhgo1_500.gif?resize=500%2C300&ssl=1)
In concluzie, Nerve este film stralucit, distractiv, dar care portretizeaza puterea internetului si pericolul din social media. Recomand acest film!
Detalii film:
Regizori: Henry Joost, Ariel Schulman
Scenariul: Jessica Sharzer
Distribuție: Miles Heizer, Kimiko Glenn, Emma Roberts, Emily Meade, Dave Franco
Dată lansare: 16 septembrie 2016
Sinopsis: Frumoasa liceană Vee descoperă și prinde gustul unui joc online de adevăr și provocare. Problemele apar atunci când tânăra realizează că fiecare mișcare îi este dictată de o comunitate anonimă de „privitori”.
Filmul Nerve intra in cinematografe din 16 septembrie, distribuit de Freeman Entertainment.